Betűkbe rejtett lehetőség
A tanácsadási folyamatban sokszor használok írásos feladatokat, önértékeléshez, önismerethez, elakadások feldolgozásához. Segít az önálló helyzetfelismerés kialakításához. Kezdeti támogatás nélkül ez nem megy. Mert az egész gyógyító írásnak akkor van értelme, ha azonkívül, hogy valami leírásra kerül, azt fel is dolgozzuk. Nem hagyjuk függésben az érzéseket, hanem kielemezve, kiértékelve segítségként használjuk a fejlődésünkhöz, egészséges létünkhöz. Megnézzük, mi az, ami blokkol, mi az, ami erőt ad. Így a tanácsadási folyamatban kapsz egy problémamegoldó eszköztárat. Az írás, mint támasz (direkt nem terápiás eszköz kifejezést használok) nagyon jó kiegészítő, de csak akkor, ha megfelelően használjuk. Ez nagyon személyes, belső folyamat. Ha konkrét, egyénre szabott feladatként használjuk, akkor célja van, és támogató szerepet tölt be.
Amikor valaki úgy dönt, hogy kiírja magából a fájdalmát és erre nincs lelkileg felkészülve, illetve nincs mellette támogató személy, aki segít a feldolgozásban, még jobban elmélyítheti a nehéz érzéseket.
Az írás azoknak is segítséget nyújthat, akik így tudják jobban megfogalmazni a problémájukat. Segít fókuszt és összerendezést találni azoknak, akik folyamatosan pörögnek, egyfolytában zakatol az agyuk, nehezen állnak le.
Mint tanácsadó én is használom az írást, mert, ahogy azt egyik ügyfelem egyszer megfogalmazta, egészen megdöbbentő erejű leírva látni a folyamatokat, hiába van ott a fejében. Sokkal konkrétabbá válik a vizuális elrendezés, átláthatóság által.
Ha kedvet kaptál ahhoz, hogy az írást is használd, az elakadásod, fejlődésed segítőjének, jelentkezz a tanácsadásomra.
https://www.medilitasz.com/kapcsolat/